Rulmanlar

Rulman

Rulmanlar genel olarak hareket yolları ile entegreli iki rulman bileziğinden oluşurlar. Yuvarlanma elemanları bilezikler arasına yerleştirilirler ve hareket yolları üzerinde yuvarlanma hareketi yaparlar. Yuvarlanma elemanları bilyalar, silindirik masuralar, iğne masuralar, konik masuralar veya fıçı masuralar olabilir. Yuvarlanma elemanları genel olarak, elemanları birbirlerinden üniform bir mesafede tutan ve birbirleriyle temas etmelerini önleyen bir kafes yardımıyla yönlendirilirler. İğne masuralı rulmanlar ve faturasız oynak makaralı rulmanlarda, kafes ayrıca yuvarlanma elemanının ekseninin doğru şekilde konumlandırılmasını sağlar. Rulmanların parçalarına ayrılabildiği durumlarda, kafes yuvarlanma elemanlarını bir arada tutar ve rulmanların daha kolay şekilde monte edilebilmesini sağlar. Özel uygulamalar için, kafessiz sık dizili bilya, silindirik masuralar veya iğne masuralardan oluşan rulmanlı da kullanılabilir.

Konik Makaralı Rulmanlar

NSK'nın konik makaralı rulmanları yüksek radyal ve eksenel yükleri tek yönde taşıma kapasitesine sahiptir. Tüm yönlerde eksenel yükleri desteklemek için iki ve dört sıralı versiyonlarda da mevcuttur. En iyi tasarımlar, güçlü kafeslerle ve zorlu uygulamalar için geliştirilmiş çeşitli özel malzemelerle sunulabilmektedir. Malzeme teknolojisi - sertleştirilmiş yüksek karbon krom çeliği. Gelişmiş Malzemeler - Daha zorlu koşullar için High-TF (HTF) ve Super-TF (STF) içeren patentli malzemeler mevcuttur. NSK HR patentli yüksek yük kapasiteli konik makaralı rulmanlar. Planet taşıyıcılarına takılı büyük ebatlı konik makaralı rulmanlar için optimize edilmiş NSK kafesleri. 1000 mm'den daha büyük iç çaplar için dilimli plastik kafesler. Metrik ve İngiliz ölçüleri. 2500 mm'ye kadar dış çaplar.

Oynak Makaralı Rulmanlar

NSK'nın oynak makaralı rulmanları, en zorlu koşullara bile dayanabilmektedir. Bu rulmanlar, krepaja karşı dirençli olup, boyutsal istikrar sağlar, yüksek radyal ve eksenel yükleri destekleyebilir ve sürekli titreşim, hatalı hizalama ve şok yüklere karşı aşınma direnci gösterir. Performans artırımları, iç ve dış çapta ekstra hassasiyet, son derece sıkı radyal boşluk toleransı, ve mükemmel işçiliğe sahip, üstün şok yük bindirmesi kapasitesine sahip rulmanları kapsamaktadır. Tasarım - kılavuz halkası, kafes dengesi ve gücünü artıran bir değişikliğe tabi tutulmuştur. Malzeme teknolojisi - NSKHPS serisi, NSK'nın yüksek temizlikte Z çeliğinden üretilmiştir. Özel yüzey iyileştirmesi, suya olan direnci artırmaktadır. NSK ayrıca uygulama ihtiyaçlarına bağlı olarak gelişmiş malzeme -Süper TF ve TL çeliği gibi- seçenekleri sunmaktadır. Gelişmiş teknoloji - NSK'nın patentli Molded-Oil yağlama sistemi mevcuttur. Yeniden yağlama amacıyla, dış bileziklerinde yağlama kanalı ve delikleri bulunan rulmanlar ayrıca mevcuttur. İç bilezik yağ kanalı ve delikleri de seçenek olarak mevcuttur. Keçe teknolojisi - NSK, rulmanın çalışma ısısına bağlı olarak farklı keçeleme malzemeleri sunmaktadır. Kafes malzemeleri - uygulama gereksinimlerine bağlı olarak çelik, pirinç ve polyamid olarak mevcuttur Üretim teknolojisi - gelişmiş üretim sistemi, göze çarpan bir kalite kontrolünü garanti etmektedir. Ömür - standart rulmanların 2 katına kadar çalışma ömrü. Azaltılmış bakım masrafları - performans ve çalışma ömrü artırılırken, daha küçük boyutta rulmanlara geçiş sağlanır. %20'ye kadar daha fazla limit hız. NSK, oynak makaralı rulmanlarını NSKHPS serisi, Molded-Oil, keçeli, sessiz ve düşük titreşimli, ultra büyük parçalı, CAM kafesli oynak makaralı rulmanlar olmak üzere geniş bir ürün yelpazesinde sunar.

EW Serisi Rulmanlar

EM Serisi Rulmanlar

Markalarımız